Информационные материалы.

КНИГА "КАК МНОГО МОГУТ РОДИТЕЛИ"

Посмотреть

Посмотреть книгу

скачать бесплатно

«Ата-ананың қолынан келмейтін іс болмайды»
«Как много могут родители»

«Ата-ананың қолынан келмейтін іс болмайды....» атты кітап жинағы мүмкіндігі шектеулі балаларына көмек көрсету жолында, тағдыр қиыншылығынан сескенбей бетпе-бет келіп, емделу барысында айтарлықтай нәтижеге жетіп, балаларын әлеуметтік қалыптастыру жағдайына бейімдеу жолында ата-аналардың қол жеткізген « жетістік тарихы».

«Жетістік тарихы» не үшін керек? Басқа адамдардың өмір жолында қандай маңызды орын алуы мүмкін? Осы тәрізді шешімі қиын сұрақтарға профессор Джакомо Ризолатти ашық түрде жауап жолдайды. 1992 жылы ол айна тектес нейрондар яғни біз басқа жандардың іс-әрекетіне қарай отырып, әркімнің белсенділігін арттыратын ми жасушаларының бірегей түрі. Бұл жасушалар айна тәрізді, автоматты түрде бөтен жанның іс-қимылын біздің басымызда ой елегінен өткізіп, санамызға әсер етуі арқылы сондай дәрежеде сол істі жүзеге асырар болсаң, оны қалыпты түрде сезінуге душар етеді.

«Жақсы тарихи істер әркімді жақсылыққа жетелейді» атты сөз даналығы бар. Бұл кітап; «Өткенге оралып, бастамаңды өзгерту мүмкін емес, жаңа сатыдан бастасаң өз мәреңе жеңіспен жетуге болады» атты ойдың жүйесіне жетіп оқыған жанға ерекше көмек болары анық.

Книга «Как много могут родители...» – это сборник «историй успеха» родителей, которые вопреки диагнозам и прогнозам сумели помочь своим детям с ограниченными возможностями развития достичь зримых результатов в лечении, реабилитации и социальной адаптации.

Для чего нужны «истории успеха»? Могут ли они играть серьезную роль в нашей жизни? На эти вопросы дает ответ открытие профессора Джакомо Ризолатти. В 1992 г. он обнаружил зеркальные нейроны – уникальные клетки мозга, которые активизируются, когда мы следим за действиями других людей. Эти клетки, как зеркало, автоматически «отражают» чужое поведение у нас в голове и позволяют почувствовать происходящее так, как если бы мы совершали действия сами.

Есть такое выражение: «Хорошие истории делают нас лучше». Эта книга поможет всем, кто ее прочтет, понять важную мысль: «Нельзя вернуться в прошлое и изменить свой старт, но можно стартовать сейчас и изменить свой финиш».

Настоящая книга подготовлена и издана при поддержке Фонда Сорос-Казахстан в рамках инициатив по продвижению в Казахстане концепции инклюзивного образования. Вдохновляющие истории самых разных семей, в которых родители детей с ограниченными возможностями захотели и смогли найти пути развития, социализации и образования своего ребенка, станут примером для тех, кто ищет ответы на многие трудные вопросы.

Архив проектов: